Ranking strony w kontekście jej pozycjonowania

optymalizacja stronyWspółpracując z firmą pozycjonującą powinniśmy liczyć się z tym, że jej pracownicy zaproponują nam nie tylko standardowe działania, ale również jednorazową usługę pozwalającą na optymalizację strony www, która do nas należy. Najczęściej polega ona na modyfikacji jej kodu, dzięki czemu zawarta na niej treść może stać się znacznie łatwiej przyswajalną dla samej wyszukiwarki, choć internauta nie powinien odczuć żadnych zmian z tego powodu. Warto się zgodzić z takim rozwiązaniem, optymalizacja ma bowiem duże znaczenie dla pozycjonowania.

Mówiąc o samym pozycjonowaniu i jego specyfice powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że ranking wyników wyszukiwania wcale nie jest oparty wyłącznie na samej treści strony. Duże znaczenie ma także jej reputacja, Google zwraca zatem uwagę na to, ile osób ją poleca. Nie bez znaczenia okazuje się również to, pod jakim napisem znajduje się odnośnik, który kieruje do naszej witryny. Tu warto podkreślić, że, choć samo przywołanie adresu internetowego strony www jest pozytywnie postrzegane przez Google, znacznie lepszym rozwiązaniem jest strona opisana słownie, takie polecenie jest bowiem postrzegane jako bardziej wiarygodne. Firmy pozycjonujące znają tę zasadę i chętnie się do niej odwołują, dla ich pracowników charakterystyczne jest przy tym to, że lekko modyfikują opisy. Również takie działanie nie jest pozbawione uzasadnienia, gdy bowiem roboty Google odkryją, że identyczny odnośnik powtarza się stosunkowo często, zostanie on uznany za próbę zawyżania wyników w sposób sztuczny. W takim przypadku brak jego wykorzystania w celu podniesienia rankingu strony może się okazać najmniejszą karą.

pozycja stronyOczywiście, gdy Google poszukuje odnośników umieszczonych na innych witrynach, roboty wyszukiwarki zakładają, że wspomniane odnośniki zostały umieszczone przez ludzi, którzy rzeczywiście są na tyle zadowoleni ze strony www, że mogą ją polecać. Nie ma więc powodów do tego, aby się oszukiwać – pozycjonowanie zawsze jest postrzegane jako nieznaczne naciągnie zasad obowiązujących w Google. Wartość, o którą podwyższy się ranking naszej strony nie zawsze jest taka sama, duże znaczenie ma bowiem ranking samej odsyłającej nas witryny.

Pozycjonowanie Kraków